Kalite Politikamız

DİL, BİLİM ve FELSEFE temelinde tesis ettiğimiz okulumuzda yalnızca bize özgü eğitim öğretim hizmetimizle farklı ve özgün değiliz aynı zamanda hizmetimizin tamamlayıcı unsurları olan diğer hizmetlerimizde de kaliteyi ve paydaş memnuniyetini önceleyen bir anlayışa sahibiz. Çünkü kurumumuz her şeyden önce bir yatırımcının yahut tüccarın kurduğu bir ticarethane değildir. Bu yüzden sektörümüzün ne yazık ki en önemli sorunu olan “Ticarileşme” hastalığından uzağız. Aksine “Mahmut Hoca” mitini/efsanesini felsefe edinmiş bir eğitimcinin kendi eğitim felsefe ve birikimini içinde icra ettiği bir Academy yahut bir uygulama merkezidir. “Eğitimhane” olma vasfına layık olmamız bu yüzdendir. Sunduğumuz hizmetimizin uluslararası standart ve verilene uygun icra edilmesi birinci önceliğimizdir. Kalite politikamızı dünyada gelişmiş eğitim örneklerine göre oluşturuyor ve düzenli olarak zihnimizi ve standartlarımıza bunlara göre sürekli olarak güncellemekteyiz. Kalite politikamızın bir başka belirleyicisi ise paydaşlarımıza verdiğimiz hizmetten aynı zamanda kendimizin de yararlanıyor olmamızdır ki kendimiz için istediğimizi paydaşlarımız için istemekteyiz. Hizmet kartelamızda yer alan Eğitim-Öğretim faaliyetinden Servis, Yemek, Kıyafet ve Kaynak gibi tüm hizmetlerden hizmetin yönetim kademesinde yer alan paydaşlarımız yararlanmaktadırlar. Hem kurum sahiplerinin ve hem de yöneticilerin çocuklarının okulumuzda okuyor olmaları kurumun diğer hizmet alan paydaşları için önemli bir güvence olmaktadır. Bundan dolayı olsa gerek ki kulvarımızda yer alan diğer kurumlardan yalnızca eğitim felsefesi ve hizmet kalite farkımızla değil aynı zamanda kendimize sunduğumuz hizmetten paydaşlarımızı faydalandırma özelliğimizle de ayrılmaktayız. Bu bizim en temel tercih nedenimizdir. Çünkü her paydaşımız çok iyi bilir ki çocuğunu teslim ettiği okulun başında o okulun aynı zamanda velisi olan yöneticiler yer almaktadır. Bu yüzden bu okulun her velisi çocuğunu gönül rahatlığı ile okuluna teslim eder. Aynı zamanda kurumumuzu yakınına tavsiye eder. Paydaşlarımızın bu denli güvenini sağlamamız bu yüzdendir. 

EĞİTİM ÖĞRETİM

Öncelikle sunduğumuz ve varlık gerekçemiz olan Eğitim-Öğretim hizmetinde özgün, özgür ve ezber bozan bir niteliğe sahibiz. Özgünüz: Çünkü tüm eğitim içerik, etkinlik ve süreçlerini kendimiz oluşturuyoruz. Taşınma suyla değirmen döndüren yahut klişe ve standartlara bağımlı kurumlardan farklı ve kendimize has bir özelliğe sahip olmamız, icra ettiğimiz eğitim faaliyetine ilişkin sahip olduğumuz mesleki yetkinlik ve birikimimizle özgün bir kimliğe erişiyoruz. Özgürüz: Çünkü tüm yatırım, program ve karar alma süreçlerimizi kendi öz bileşen ve yetkinliğimiz belirliyor. Bu bağlamda yaptığımız işimize ilişkin gerek karar ve gerekse süreç mekanizmasında bir patrona, bir öndere yahut bir büyüğe hesap verme mecburiyetinde değiliz. Devletimizin bize sağladığı yasal imkân ve kanunlarımızdan aldığımız yetki ile ülkemize ve milletimize doğru bir eğitim hizmeti sunabilmenin gayret ve kaygısından başka ne mal ve ne de makam anlamında başka bir kaygı ve beklenti içerisinde olmamamız bizi özgür kılmaktadır. Ezber bozuyoruz: Çünkü sunduğumuz vizyon ve ortaya koyduğumuz farklı hizmet anlayış ve örneklerimizle emsallerimizden ayrılıyoruz. Gerek pedagojik formasyon gerek akademik eğitim ve gerekse dil ve yetenek alanlarında ortaya koyduğumuz hizmet örneğiyle ezber bozuyoruz. Çünkü biz herhangi bir okul gibi milli eğitimin verdiği zorunlu müfredatla yetinmeyip felsefe, zekâ eğitimi ve yabancı dil edindirme gibi örneği yalnızca bizde olan ders örnek ve aktiviteler oluşturuyoruz. Bu ders ve aktivitelerle de güdümlü bilgi paylaşmak yerine entelektüel benliğin inşasını sağlıyoruz. Bizde çocuklarımızı ezber ve klişe bilginin zindanlarına ve mecburiyet evrenine mahkûm etmek yerine onları bilgiyi keşfetmenin, merak etmenin, sorgulamanın ve üretmenin hazzına eriştirmek esastır. Bize göre yaratıcı çocuğu keşfetmeye gerek yoktur. Aksine yaratıcı çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için ortam ve olanak sağlamak önemlidir. “Özünde verimli olan toprağın karışımlarla ve müdahalesi onu özündeki verimlilikten de uzaklaştırır gerçeği çocuk ve eğitim olgusunda da geçerlidir.” gerçeğinden hareketle toprağı bozmak yerine karmak, onun verimlilik performansını arttırmak en temel önceliğimizdir. Evet bizde saçmalamak serbest ve evet Evet, çünkü biz “EĞMEDEN EĞİTİYORUZ.”  Ve bizde “OKUMAK, ÖZGÜRLEŞTİRİR” tıpkı mottomuzda yer aldığı gibi Bilgi, Özgürleştirir.

YEMEK/ BESLENME/HİJYEN

İstediğimiz ve beklediğimiz düzeyde gıda kontrol ve güvenliğini sağlayamadığımız düşüncesiyle ve kurucu felsefemiz gereği okulumuz bünyesinde kantin hizmeti yer almamaktadır. Daha çok bir kazanç beklentisi ve gıda hizmeti veremeyen okullarda bir ihtiyaç olarak sunulan kantin olgusunun yarardan çok zarar olduğunu düşünmekteyiz. Okulumuzda çocuklarımıza gerekli ve yeterli düzeyde gıda ve beslenme olanağı sağlandığı için kantine ayrıca ihtiyaç duyulmadığı da bir gerçektir. Çünkü okulumuzda öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve bazı gruplarda ikindi kahvaltısı verilmektedir. Okulumuzda verilen tüm gıda ve yemekler, ilgili üretim ve tüketim koşul ve standartlarına uygun olarak okulumuz bünyesinde kurduğumuz mutfağımızda deneyimli aşçılarımız tarafından pişirilip sunulmaktadır. Yemekhanemizde dondurulmuş, bulyon içeren ve son kullanma tarihleri yaklaşmış gıdalar asla tüketilmez. Yemek listelerimiz yüksek kalitede gıda mühendislerimiz tarafından mevsim, bölge, kültür ve toplumumuzun damak zevki göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Gıda tarım bakanlığının takibinde ve önerdiği miktarlara şahit numunelerimiz en az 72 saat bekletilmektedir. Gıda kontrol ve güvenliğinin bazen ihlal edildiği ve bu ihlalin sebep olduğu sorunların yaşandığı ülkemizde %100 güvenli gıda tüketimini sağladığımız hem ilgili yetkili birimlerce ve hem de paydaşlarımızca tescillenmiş bir okul olmanın hazzını yaşıyoruz. Hijyen güvenliği de tıpkı gıda güvenliği kadar okulumuzda önemsenmiş ve gerekli dikkat ve özene kavuşturulmuştur. Başta lavabolarımız olmak üzere ortam temizliğimiz deneyimli personel tarafından yapılmaktadır. Okulumuzda son sistem temizlik malzeme ve makinalarıyla temizlik yapılmaktadır. İlgili personele hijyen eğitimi verilmiş ve hijyen belgeleri temin edilmiştir. Okulumuz, Milli eğitim ve Sağlık bakanlığının denetimleri sonucunda Bursa ilimizde 2019 yılından itibaren üç yıl geçerli olmak üzere beyaz bayrak almaya hak kazanmış birkaç okuldan biri olma vasfına sahiptir. Beyaz bayrak sahibi olan okulumuz, eğitim faaliyetinde olduğu gıda, beslenme ve hijyen konusunda da diğer kurumlardan çok ileride olma özelliğine sahiptir. Bu yönümüzle de aynı zamanda “GÜVENLİ OKUL” olma vasfına sahibiz.

SERVİS

Okulumuzun tamamlayıcı hizmet kalemlerinden biri olan servis hizmetimizi de kurumsal kalite politikamıza uygun olacak nitelikte sunuyoruz. Servis firmamızın yalnızca hizmette paydaşımız olmayıp aynı zamanda zihinde ve beklenti de paydaşımız olması servis hizmetimizin kalite standardını yükseltmektedir. Her sabah öncelikle can ve sorumluluk taşıdığının bilincinde olan sürücülerin yönetiminde ve öğrenci servis taşımacılığı standartlarına sahip yüksek model ve konfora sahip araçlarımızla, öğretmenlerimiz yahut servis hostesleri nezaretinde, öğrencilerimizi evlerinden alıp okulumuza getiriyor, akşam ders bitiminde yine aynı hassasiyetle öğrencilerimizi velilerimize evlerinde teslim ediyoruz. Çocuk güvenliğini servis hizmetimizi sunarken de önceliyoruz. Çünkü bize göre çocuk kargo paketi değildir. Bir can, bir birey ve bir emanet olarak gördüğümüz çocuklarımıza servis hizmetinin bu vasıflarına yakışır biçimde sunulmasını sağlıyoruz. Öğrenci servis taşımacılığında ülkemizde yaşanan ihmal ve bu ihmallerin sonucunda ortaya çıkan olumsuz örneklerin farkında olan bir yönetim anlayış ve hassasiyetiyle hareket ediyoruz. Bu hassasiyetimiz gereği öğrenci taşıma güven, ehliyet ve sorumluluğa sahip olmayan firma ve sürücülerle çalışmamayı ilke edinmiş bir kurumuz.

KIYAFET 

Eğitim kurumu olmamız münasebetiyle sunduğumuz hizmet kartelamızda yer alan bir diğer hizmetimiz kıyafet hizmetidir. Kıyafetlerimizi de kurumsal konseptin tamamlayıcı unsuru olarak görmekteyiz. Bundan dolayı kıyafetlerimizi kalite, hijyen ve ergonomiyi gözeterek imal ettiriyoruz. Kıyafetlerimizi seçerken kurumsal renk ve konsepti gözettiğimiz kadar aynı zamanda velilerimize gereksiz ve ekstra külfet getirmemesini önceliyoruz. Özellikle sektörümüzde dillendirilen organik kıyafet veya lüks marka gibi söylem ve teranelerden uzak durup velilerimizi ekstra külfetin altına sokmaktan hassasiyetle imtina ederiz.  Kıyafetlerimizi seçip üretimini sağlarken gerek renk ve özellik ve gerekse logoların kullanımı noktasında özellikle çocuklarımızın günlük yaşamlarında rahatça kullanabilmelerini baz alıyoruz.

KAYNAK

Niteliği uluslararası standartlarda ölçme değerlendirme unsurlarıyla tescillenen okulumuzda kullandığımız eğitim öğretim materyali ve bilumum kaynaklarımızı dünya standartlarında verilerle referanslı yayın kuruluşlarından tedarik ediyoruz. Özellikle yabancı dil kaynaklarımızı Cambridge ve Oxford gibi kuruluşlardan tedarik ediyor ve dil öğretimimizi, edindirme formatında, konuşturma temelinde, CEFR standartları düzeyinde gerçekleştiriyoruz. Adı geçen kaynak ve materyalin eğitim öğretim faaliyetinin destekleyici unsuru haline gelmesi için gerekli öğretmen eğitimleri yine adı geçen kuruluşlar tarafından okulumuz öğretmenlerine verilmektedir. Yabancı dil sınavlarımızı bağımsız yabancı dil sınavları yapan kuruluşlardan aldığımız hizmet ile gerçekleştiriyoruz. Tüm eğitim öğretim faaliyetlerimizi yeni nesil eğitim anlayış ve standartlarına göre gerçekleştirmemize yardımcı olacak yerli yayın ve materyaller seçiyor ve tedarik ediyoruz. Bu konuda da özellikle bazı eğitim kurumlarının gözettiği ticari kaygı ve kurumun para kazanması mantığından değil; eğitim faaliyetimizin amacına ulaşmasını ve ergonomik olmasını esas alıyoruz. Kaynak tespit ve tedarik sürecinde de özellikle velimize artı bir maliyetin oluşmamasına dikkat ederiz. Eğitim faaliyetlerimizde kullandığımız akıllı tahta destekli materyal ve bilumum sanal programların lisanslı ve verimli olmasını hassasiyetle önceliyoruz.

Özetle kalite politikamızın sac ayaklarını uluslararası düzeyde kalite, ergonomi ve ekstra masraflı olmama öncelikleri teşkil etmektedir. Elbette ki bu sac ayaklarımızı okulculuk felsefemizin özünde yer alan ticari olmayan ve bir eğitimci okulu olma özelliğimizden alıyoruz. Yürütmekte olduğumuz faaliyetin aynı zamanda eğitim gibi bir sosyal sorumluluk projesi olma vasfına sahip olduğunun bilincinde olan bizler okulumuzda kıyafet kaynak dahil karşılıksız burs vermek suretiyle okuttuğumuz çocuklarımız örneğinde de sergilemiş olan bir kurumuz.

Siz de çocuğunuzun, çocuklarımızla birlikte onları özgür, erdemli, entelektüel, sorumluluk sahibi ve üretken kılan bir eğitim sürecine girmesini istemez misiniz?
BURSLULUK BAŞVURU VELİ GİRİŞİ